Vodíková voda: Tajomstvo zdravia v každej kvapke

Vodíková voda je ako zázrak, v ktorom sa snúbi najnovšia technológia so silou prírody.  Ako však vodíková voda funguje a čo to vlastne je?

Ako nás ovplyvňuje prostredie okolo nás

Naša príroda je naplnená elektricky nabitými časticami, ktoré sa nazývajú ióny. Tie môžu byť kladné a záporné. Ióny sú prirodzenou súčasťou vzduchu, no dnešné prostredie obsahuje omnoho viac kladných iónov, čo vytvára nerovnováhu v elektrickom náboji vo vzduchu a v našich telách. Tieto nerovnováhy sú často spojené s voľnými radikálmi.

Voľné radikály sú reaktívne molekuly, ktoré pochádzajú z bežných metabolických procesov a sú spojené so starnutím a degeneráciou organizmu. Takpovediac „kradnú“ elektróny zo zdravých buniek, aby neutralizovali svoj náboj, čo spôsobuje poškodenie buniek.

Molekulárny vodík je kľúčovým hráčom v boji proti týmto voľným radikálom, pretože poskytuje potrebné elektróny na neutralizáciu. Jeho účinnosť v boji proti oxidačnému stresu je taká vysoká, že výsledkom tejto reakcie je iba voda (H2O), a tým pádom sa bráni nerovnováhe, ktorá môže vznikať pri iných antioxidantoch.

Tak čo je to vlastne tá vodíková voda?

Vodíková voda je jednoducho voda, ktorá obsahuje rozpustené molekuly vodíka.

Vodík je najľahší a najjednoduchší chemický prvok vo vesmíre, a jeho veľmi malé molekuly ľahko prenikajú cez tkanivá a bunky nášho tela. Takto sa dostáva až k vnútrobunkovým obalom, kde môže rozvíjať svoje pozitívne účinky.

Prečo by sme mali piť vodíkovú vodu ?

Voda ako taká už obsahuje molekuly vodíka, ale tie sú viazané s inými molekulami, čo nemá terapeutické účinky. Vodíková voda je obohatená  izolovanými molekulami vodíka, ktoré telo okamžite absorbuje, a tak neutralizuje voľné radikály ihneď – s každým dúškom tejto vody.

Ako náš generátor funguje?

Náš generátor vytvára vodíkovú vodu pomocou elektrolýzy, čo umožňuje molekulám vody oddeliť sa a tvoriť samostatné molekuly vodíka. Prostredie vody sa nezmení, zostáva s pôvodným pH a mineralizáciou.

ORP našej vodíkovej vody po jednom cykle generovania je -347 mV, čo znamená silný antioxidačný potenciál.

Nie je to len výmysel

Máte obavy, či to nie je iba výmysel, a ďalší „trend“?  Výskum vodíku a jeho vplyvu na zdravie je dobre zdokumentovaný a podporovaný mnohými špičkovými vedcami. Existuje mnoho vedeckých štúdií a inštitúcií zaoberajúcich sa touto témou, vrátane Slovenskej Akadémie Vied.